карате Свищов
сн.: Община Свищов

Каратеките от свищовския клуб „Алеко“ с 13 медала от Национална купа България

348 състезатели от 29 клуба от страната се състезаваха за Националната купа по карате в Габрово

9 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала спечелиха каратистите на Годжу карате клуб „Алеко“ от състезанието, което се проведе на 14 и 15 октомври. Този резултат им донесе трето място в генералното класиране след първенците от софийския клуб „Никон“ и класиралите се на второ място състезатели от кюстендилския „Шурикен“.

Свищовските каратеки за пореден път показаха високо ниво. Те тренират под ръководството на сенсей Марин Маринов и скоро се върнаха с 16 медала от Световно първенство в Букурещ.

В Национална купа България Клуб „Алеко“ участва с 12 състезатели в различни възрастови групи. Вижте кои са медалистите:

Злато: Стефан Петков /мъже -75 кг/ – кумите, Аспарух Мидов /джуниъри -76 кг/ – кумите, Мартин Златев /кадети -57 кг/ – кумите, Кристина Цветанова /13 год. -44 кг/ – кумите, Мая Александрова /13 год. -49 кг/ – ката и кумите, Ева Миланова /12 год. +50 кг/ – кумите, Захари Николов /12 год. +52 кг/ – кумите; Кристина, Мая, Ева – отборно ката;

Сребро: Ева Миланова – индивидуално ката.

Бронз: Теодор Тодоров /11 год. -45 кг/ – кумите, Алекс Заранков /10 год. +45 кг/ – кумите; Антоан, Михаил, Златомил – отборно ката.