ФК"Етър" агитка

ФК“Етър“ се устреми към Първа лига

Лидерът във Втора лига „Етър“ /Велико Търново/ продължава с доброто си представяне във второто ниво на българския футбол.

Болярите се наложиха над Банско с резултат 2:0 на собствен терен и дръпнаха на основния си конкурент „Септември“ /София/ с 4 точки.

Виолетовите поведоха чрез Иван Петков след гол с глава в 25-та минута, а Джихат Кямил се отчете с асистенция. Крайния резултат пък оформи бившият играч на ЦСКА Петър Димитров в 87-та минута, след много прецизен удар отляво.

Така след четвъртата си поредна победа великотърновци събраха актив от 35 точки.  По всичко личи, че ще са претендент номер 1 за класиране в Първа лига. Болярите играят атрактивен футбол, вкарват много голове, а допускат малко грешки и постигат победи над преките си конкуренти.

С оглед финансовата стабилност и добрите играчи, с които разполага, „Етър“ без напрежение би трябвало да вземе промоция за висшия ешелон.