турнир Маринополци
сн.: Община Павликени

98 шахматисти от страната и чужбина се съревноваваха в павликенския турнир „Маринополци“

Второто издание на Шахматен турнир „Маринополци” се състоя в Павликени

98 състезатели от страната и чужбина се включиха в турнира по шахмат в Павликени. Специален гост беше световната шампионка при момичета до 12 г. и шампион на България при жените за 2017 г. Нюргюл Салимова. Чуждестранните участници в „Маринополци“ бяха от Румъния, Сърбия, Турция и Италия.

Тома Киряков /мс/ от Добрич спечели шампионската купа, събирайки 6 от 7 възможни точки. На второ място се класира мс Христо Ивелинов от Варна, а третото е за габровеца мм Йордан Иванов.

9 купи, 24 медала и много предметни награди бяха раздадени на децата участници съответно при момчетата и при момичетата:

до 8 години: победители са Данаил Попзафиров и Галя Динкова;

до 10 години: победители са Александър Каров и Нора Рашева;

до 12 години: Антоан Иванов и Ева Русева;

до 14 години: Николай Чолаков и Ева Русева.

Най-добре представилите се членове от школата на „Асеневци” в Павликени бяха Денислав Христов, Трифон Александров, Димитър Йорданов, Николай Димитров и Петко Петков. От великотърновския клуб „Асеневци“ майсторство показаха Радост Радкова, Веселин Маринов и Александър Узунов.

Шампионката Нюргюл Салимова грабна отличието при жените, а първенец сред ветераните стана мм Петър Орев. Антонио Руса от Румъния се представи най-добре в шахматния турнир от чужденците.

Организатори на турнира „Маринополци“ са Община Павликени и шахматен клуб „Асеневци”. Събитието се провежда под патронажа на кмета на Павликени инж. Емануил Манолов.